Talán sokan ismerik a helyzetet, amikor nyugodt gyermekünk morgós, zsémbes lesz, majd ideges, feszült és végül elszabadulnak az indulatai, azaz robban a bomba. Mindezek az érzelmi fokozatok egyénileg és kor szerint is sokféleképpen megnyilvánulhatnak.
Legjobb, ha a gyerkőc megtanulja SAJÁT MAGA kezelni a helyzetet, azaz felismeri a fokozatokat, éppen hol tart a “feldühödési” folyamatban. Ha tudja, milyen fokozatok vannak és ezek nála pontosan milyen “tünetekkel” járnak, még időben elcsípheti a “feldühödés démonát” és megállíthatja, visszafordíthatja a folyamatot.
Hogyan segíthetünk ebben gyermekünknek? Ebben is segít a mindfulness és meditáció! Ha szülőként kérdésed lenne, legújabb programunkat ajánlom figyelmedbe, amiről ITT tudhatsz meg többet.
Ha már tudjátok a módszert, akkor segítségetekre lehet egy GrumpMeter nevű applikáció, ahol megrajzolhatjátok a saját “dühösödési létrátokat”, ahogy én is tettem (lásd a képen). Ha ez megvan, utána kinyomtatva kitehető a gyerkőc szobájába, vagy vihet magával egy kisebb példányt a tolltartójában a suliba. Így amikor elindul a düh, csak rápillant, és már tudja is mit csináljon.
Szerintem szuper kis eszköz, próbáljátok ki!
MINI Gyakorlatok Szülőknek (is)
„Nincs időm feltöltődni, kikapcsolni” kérdéskörben hoznék pár ötletet rövid gyakorlásra, ami extra hasznos, még ha csak pár percet foglalkozol is vele naponta mondjuk reggel felkeléskor,